O čem kniha Nákaza je?
Co myslíte, jak dlouho by trvalo vašemu obvodnímu lékaři, než by přišel na to, že váš „kašlík“ není kašel, ale průvodní symptom moru? Vzhledem k tomu, že žijeme v 21. století, by to jistě chvilku trvalo a přesně v této situaci se ocitnou lékaři v italském Janově. A díky faktu, že se jedná o smrtící verzi bakterie Yersinia pestis, která zabíjí do 36 hodin a úděsnou rychlostí rozsévá Nákazu, rozhodně nemají času nazbyt. O jejich závodě s časem a černou smrtí vypráví nový román spisovatele Daniela Kalla vydaný nakladatelstvím Alpress.
Tato kniha Nákaza jednoznačně patří mezi beletrii, která má bavit, snadno se číst a vyplnit volný čas čtenáře. To(podle mě) splňuje. Nad knihou nedoporučuji přemýšlet a nerozebírat detaily – příběh berte tak, jak je vyprávěn a jak stránky plynou... Jinak by se vám mohlo stát, že začnete uvažovat nad tím, jestli uměly mladé židovky ve 14-tém století psát a jaké by byly šance na přežití středověkého ranhojiče, který se denně setkával nejen s dýmějovým, ale i plicním morem v akutní fázi nemoci?
Anebo byste mohli zaváhat nad tvrzením, že NATO posílá své experty na biologické zbraně do zemí EU jen proto, aby preventivně sledovali situaci kolem jediného „podezřelého“ pacienta, u kterého ještě ani nebyla stanovená diagnóza a jeho případ nikde oficiálně hlášen…
Takže nad ničím nepátrejte, nedumejte a nechte se bavit středověkými mýty, děsit podivnými mnichy a jejich fanatismem a doufejte, že i tentokrát nás USA, NATO a WHO zachrání – alespoň v knize. Mě Nákaza sice nevyděsila, ale četla se mi hezky. Nechyběla černá smrt, romantika ani vyšinutí mniši, takže za mě – dobré počteníčko.