O čem kniha Smrtící byznys je?
Spisovatelka Hana Hindráková je známá svými romány odehrávajícími se v prostředí Afriky. Své příběhy obohacuje o vlastní zážitky a zkušenosti s touto zemí a při čtení je to rozhodně znát. Z toho důvodu ráda vyhledávám její knihy a již několik let patří mezi mé oblíbené české autory. Když jsem se na konci měsíce září letošního roku dočkala její nejnovější knihy nesoucí název Smrtící byznys, mé srdce poskočilo radostí. Tentokráte to pro mě byl ale celkem silný kalibr…
Kniha Smrtící byznys se stává z prologu, šesti kapitol, které obsahují několik kratších podkapitol odehrávajících se na různých místech, epilogu a poznámky autorky. Jak už jsem u paní Hindrákové zvyklá, díky krátkým podkapitolám otáčím stránku za stránkou a je mi až líto, že kniha má útlejší charakter. Byla bych mnohem radši za delší příběh, se kterým bych strávila daleko více času. Ale zase právě v případě Smrtícího byznysu to určitě není na škodu, protože mně i ten menší počet stran dostal přesně tam, kam mě dostat měl – na kolena, protože když v příběhu začaly umírat děti, musela jsem se hodně obrnit a nad příběh se povznést.
Je mi strašně úzko u srdce z toho, že autorka nenapsala nic víc než pravdu. Falešné léky jsou opravdu každodenní problematikou celého světa a je smutné že my, obyčejní lidé, o tom nemáme žádné informace. Právě z tohoto důvodu bych doporučila přečíst Smrtící byznys úplně každému. Dle mého je totiž důležité vědět, že se to v podstatě může přihodit kdekoliv na světě (ačkoliv je samozřejmé, že více ohrožené jsou méně ekonomicky vyspělé země světa), pokud člověk nakupuje léky na nějakém tržišti nebo prostřednictvím internetu.